Eliminacje do EFMC-YMCS 2025 w Porto

Szanowni Państwo,

wzorem poprzednich konferencji dla młodych naukowców zajmujących się chemią medyczną, Zarząd Polskiego Towarzystwa Chemii Medycznej zaprasza do udziału w Eliminacjach mających na celu wyłonienie reprezentanta z Polski do wygłoszenia komunikatu na EFMC-YMCS 2025 (12th EFMC Young Medicinal Chemist Symposium https://www.efmc-ymcs.org/), które odbędzie się w dniach 4-5 września 2025 r. w Porto, w Portugalii.

Eliminacje mają już paroletnią tradycję. Pierwsze eliminacje odbyły się w 2014 roku i od tego czasu doktoranci i młodzi doktorzy reprezentowali Polskę na corocznych spotkaniach organizowanych przez EFMC-YMCS (*pełna lista laureatów poniżej). Wszystkich doktorantów oraz młodych doktorów (do dwóch lat po doktoracie) zainteresowanych zdobyciem nominacji PTChM na EFMC-YMCS 2025, prosimy o przesyłanie jednostronicowego streszczenia w języku angielskim oraz krótkiego, również jednostronicowego CV (również w języku angielskim) do dnia 22 kwietnia 2025 roku, na adres: eliminacjeptchemmed@gmail.com. Do 30 kwietnia 2025 r. Komisja PTChM wybierze maksymalnie 7 kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na Eliminacje do Krakowa w dniu 10 maja 2025 r., w celu wygłoszenia 15 minutowych prezentacji w języku angielskim.

Eliminacje odbędą się w formie hybrydowej:

  • osobiście w Sali posiedzeń Rady Wydziału im. prof. A. Zejca Wydział Farmaceutyczny Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie, przy ul. Medyczna 9,
  • w formie transmisji online MsTeams (link zostanie udostępniony w późniejszym czasie)

Osoby spoza Krakowa biorące udział w Eliminacjach otrzymają zwrot kosztów biletów kolejowych/autobusowych. Dla uczestników z dalszych ośrodków naukowych (np. Gdańsk, Białystok, Szczecin) możliwy jest zwrot kosztów jednego noclegu w domach studenckich lub hotelach o podobnych kosztach.

W imieniu Zarządu PTChM

Prof. dr hab. Katarzyna Kieć-Kononowicz

*Laureauci eliminacji reprezentujący Polskę na konferencjach EFMC-YMCS:

2014 (Lizbona): dr Karolina Pająk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

2015 (Antwerpia): dr Anna Gomółka z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie

2016 (Manchester): dr Piotr Drączkowski z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

2017 (Wiedeń): dr Jakub Staroń z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie

2018 (Lubljana): mgr Katarzyna Szczepańska z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie

2019 (Ateny): dr Adam Hogendorf z Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie

2021 (spotkanie zdalne): dr Aneta Kaczor z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie

2022 (Nicea): dr Tomasz Wichur z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie

2024 (Rzym): mgr Patryk Rurka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach